Головна » 2015 » Листопад » 17 » ІСТОРИК ЮРІЙ МИТРОФАНЕНКО У ШКОЛІ. ФІЛЬМ "ХОЛОДНИЙ ЯР"
4:04 PM
ІСТОРИК ЮРІЙ МИТРОФАНЕНКО У ШКОЛІ. ФІЛЬМ "ХОЛОДНИЙ ЯР"

У школі триває місячник історії. 

Сьогодні до нас на запрошення вчителя Мамалиги Н. Г. завітав відомий на Кіровоградщині науковець і краєзнавець кандидат історичних наук Юрій Митрофаненко. Гість прибув не з порожніми руками, а привіз документальний фільм "Холодний Яр. Воля України або смерть", одним із авторів якого він є і який був презентований в усіх регіонах України. На зустріч із науковцем в актовому залі зібралися старшокласники й учителі школи. Також до нас завітали учні та педагоги інших міських шкіл - гімназії та ЗШ №4.

У передмові до фільму Юрій Станіславович розповів про історію повстанського руху в Центральній Україні в 1919-1923 роках. Особливо зацікавив присутніх той факт, що досить потужного розмаху набула визвольна боротьба й на Новоукраїнщині, зокрема, в селі Глодосах, а багато повстанців-глодосян брали участь у збройних виступах загонів Холодноярської республіки.

Далі ми дивилися фільм. У ньому автори зробили спробу розкрити широкому колу глядачів маловідомі, замовчувані, а часом і спотворені українофобською владою сторінки героїчної визвольної боротьби українців у ХХ-ому столітті. Більше того, як наголосив Юрій Митрофаненко, події Холодного Яру є особливо актуальними в наші дні, бо сприймаються нами через призму нинішньої російсько-української війни. 

По закінченні фільму присутні мали змогу поставити шановному гостеві запитання, які цікавлять чи хвилюють.

На завершення організатор заходу Наталя Георгіївна Мамалига від імені всіх глядачів подякувала Юрію Станіславовичу за приїзд і вручила гостеві квіти та книгу - відомий роман Василя Шкляра "Чорний ворон". 

А наш військовий керівник Петро Михайлович Заворотній запросив шановного гостя до новоствореного кабінету захисту Вітчизни, де продемонстрував йому обладнання, зразки військової амуніції, трофейні експонати, що використовуються на уроках. 

Категорія: Старша школа | Переглядів: 399 | Додав: Орхідея | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar